Przejdź do treści

Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter” – krzyżówka


  Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter”

  ALTMAN

  Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter” – liczba liter


  Pytanie „Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter”” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter” na 6 liter ALTMAN

  Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter” – pierwsza litera


  Pytanie „Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter”” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter” na A ALTMAN

  Robert Altman: Legendarny Reżyser i Twórca Filmowy

  Robert Bernard Altman (20 lutego 1925 – 20 listopada 2006) to amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy, urodzony w Kansas City, Missouri. Jego znaczący wkład w świat kina został uhonorowany Oscarem za całokształt twórczości w 2006 roku.

  Życie Prywatne i Rodzinne Tło

  Altman urodził się w rodzinie B.C. Altmana, sprzedawcy ubezpieczeń, i Helen Mathews Altman. Choć miał wygodne dzieciństwo, ojciec, będący alkoholikiem, pozostawiał pewne trudności w życiu rodzinnym. Altman od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie kinem, będąc w opozycji do ojca, który lubił romansować i prowadził chaotyczne życie. Mimo katolickiego wychowania, Altman zawsze pozostawał buntownikiem.

  Ścieżka Zawodowa i Sukces

  Altman studiował inżynierię na University of Missouri, ale szybko znalazł swoje powołanie w świecie filmu. Jego debiutem pełnometrażowym był film „Młodociani przestępcy” z 1957 roku. Zdobył uznanie za takie dzieła jak „MASH” (1970), „Nashville” (1975) czy „Gosford Park” (2001), za który otrzymał Złoty Glob dla najlepszego reżysera.

  Wieloaspektowa Twórczość

  Altman nie ograniczał się tylko do kina fabularnego. Jego dorobek obejmuje także prace w telewizji, m.in. w serialach lat 50. i 60. Jego wszechstronność i oryginalność zostały docenione przez branżę filmową, co zaowocowało licznymi nagrodami, w tym Złotymi Palmami w Cannes i Nagrodą Akademii Filmowej za całokształt twórczości.

  Dziedzictwo i Upamiętnienie

  Robert Altman, zmarły w 2006 roku, pozostawił po sobie niezatarte ślady w historii kina. Jego dzieła są doceniane za innowacyjne podejście do narracji filmowej i zdolność do eksplorowania różnorodnych tematów. Jego twórczość jest inspiracją dla kolejnych pokoleń filmowców.

  Robert, Reżyser Filmu „Pret-A-Porter” to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: