Przejdź do treści

Port W Brazylii – krzyżówka


  Port W Brazylii

  NATAL

  Port W Brazylii – liczba liter


  Pytanie „Port W Brazylii” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Port W Brazylii na 5 liter NATAL

  Port W Brazylii – pierwsza litera


  Pytanie „Port W Brazylii” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Port W Brazylii na N NATAL

  Natal: Perła Północno-Wschodniej Brazylii

  Natal, stolica stanu Rio Grande do Norte, to malownicze miasto w północno-wschodniej Brazylii, położone nad rzeką Potenji. Założone przez portugalskich i holenderskich osadników 25 grudnia 1599 roku, jest miejscem bogatym w historię i urok.

  Turystyka: Morro do Careca i Parki Miejskie

  Miasto słynie z turystyki, a jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest wydma Morro do Careca, osiągająca imponującą wysokość 120 m. To miejsce, często uwieczniane na kartkach pocztowych, stanowi symboliczną atrakcję Natalu. Wycieczki na dromaderach po pobliskich wydmach to niezapomniane przeżycie. Natal może również poszczycić się drugim co do wielkości parkiem miejskim w Brazylii – Parque das Dunas o powierzchni 1172 ha.

  Nanercza Zachodniego: Przyrodnicze Cuda

  Podróżujący do Natalu nie mogą przegapić drzew nanercza zachodniego. Największe z nich, rosnące 12 km na południe od miasta, jest największym na świecie. Jego korona osiąga obwód 500 metrów, zajmując powierzchnię 8500 metrów kwadratowych. To unikalne drzewo, posadzone w 1888 roku, zostało uwiecznione w Księdze Rekordów Guinnessa w 1994 roku.

  Infrastruktura i Sport: Arena das Dunas

  W roku 2014 Natal było jednym z gospodarzy Piłkarskich Mistrzostw Świata, a stadion Arena das Dunas powstał, zastępując zburzony stadion Machadão. Nowy port lotniczy w sąsiednim São Gonçalo do Amarante, otwarty w 2014 roku, zmodernizował infrastrukturę lotniczą miasta.

  Wyzwania: Bezpieczeństwo i Ekonomia

  Niestety, w ostatnich latach Natal boryka się z problemami bezpieczeństwa, co postawiło je w rankingach obok innych miast jako jedno z najbardziej brutalnych w Brazylii. Pomimo tych wyzwań, piękno przyrody, bogactwo kultury i unikalna atmosfera sprawiają, że Natal jest fascynującym miejscem do odwiedzenia.

  Port W Brazylii to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: