Przejdź do treści

Dawna Marka Gum Do Żucia – krzyżówka


  Dawna Marka Gum Do Żucia

  TURBO

  Dawna Marka Gum Do Żucia – liczba liter


  Pytanie „Dawna Marka Gum Do Żucia” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Dawna Marka Gum Do Żucia na 5 liter TURBO

  Dawna Marka Gum Do Żucia – pierwsza litera


  Pytanie „Dawna Marka Gum Do Żucia” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Dawna Marka Gum Do Żucia na T TURBO

  Guma Turbo

  Guma Turbo to marka gumy do żucia, pierwotnie wyprodukowana przez turecką firmę Kent. Produkowana gumowa przekąska zdobyła popularność ze względu na oryginalną koncepcję – każda opakowana guma zawierała wkładki-obrazki z fotografiami różnych środków transportu, takich jak samochody, motocykle i inne pojazdy. Gumy Turbo stały się szczególnie popularne wśród dzieci i młodzieży pod koniec lat 80. i na początku lat 90., zwłaszcza w Polsce i Rosji.

  Wprowadzenie wkładek ze zdjęciami sprawiło, że gumy Turbo stały się nie tylko smacznym przysmakiem, ale również przedmiotem kolekcjonerskim. Wkładki z obrazkami zyskały na wartości i stały się cennym elementem dla pasjonatów zbierających je do dziś, mimo że produkcję gumy zakończono w połowie roku 2007.

  W późniejszym okresie pojawiły się nieprawdziwe plotki dotyczące rakotwórczości gum Turbo, jednak nie zostały one potwierdzone. Mimo zakończenia produkcji, guma Turbo powróciła do sklepów na krótko z okazji 20-lecia obecności sieci handlowej Biedronka w Polsce, co przypadało na dni 2-8 lipca 2015 roku.

  Podstawowe serie gum Turbo obejmowały 1425 różnych obrazków z pojazdami, nie licząc dodatkowych serii wydawanych w dwóch wersjach. Dodatkowo, wydawane były także obrazki Turbo w formie naklejek.

  Dawna Marka Gum Do Żucia to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: