Przejdź do treści

Najwyższy Szczyt Japonii – krzyżówka


  Najwyższy Szczyt Japonii

  FUDŻI

  Najwyższy Szczyt Japonii – liczba liter


  Pytanie „Najwyższy Szczyt Japonii” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Najwyższy Szczyt Japonii na 5 liter FUDŻI

  Najwyższy Szczyt Japonii – pierwsza litera


  Pytanie „Najwyższy Szczyt Japonii” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Najwyższy Szczyt Japonii na F FUDŻI

  Fudżi – Japoński Czynny Stratowulkan

  Fudżi (jap. 富士山 Fuji-san) to czynny stratowulkan, będący jednocześnie najwyższym szczytem Japonii, osiągającym wysokość 3776 m n.p.m. Góra leży na wyspie Honsiu (Honshū), na południowy zachód od Tokio. W 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego – święte miejsce i źródło artystycznej inspiracji.

  Wyjaśnienie Nazwy Góry

  Wokół nazwy Fudżi powstało nieporozumienie związane z dwoistością czytania znaku 山 (oznaczającego „górę”). Nazwa może być czytana jako san lub yama, co prowadzi do różnych interpretacji, m.in. błędnego sformułowania „szanowna Fudżi”.

  Etymologia i Legenda

  Etymologia nazwy Fudżi jest trudna do ustalenia, sugeruje się, że zapis znakowy jest wtórny i fonetyczny. Istnieje legenda oparta na „Opowieści o zbieraczu bambusu”, gdzie dym unoszący się z płonącego eliksiru nad górą spowodował nadanie nazwy Fushi-no-yama, co oznacza „nieśmiertelność” lub „życie wieczne”.

  Geologia i Charakterystyka

  Góra Fudżi to czynny stratowulkan na węźle potrójnym trzech płyt tektonicznych. Średnica krateru wynosi 500 m, a głębokość 250 m. Wulkan składa się z trzech stożków wulkanicznych, a ostatnia erupcja miała miejsce w 1707 roku. Turystycznie zagospodarowany, Fudżi przyciąga pielgrzymki i wycieczki.

  Najwyższy Szczyt Japonii to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: