Przejdź do treści

Amy …, „Ona” – krzyżówka


  Amy …, „Ona”

  ADAMS

  Amy …, „Ona” – liczba liter


  Pytanie „Amy …, „Ona”” posiada 2 odpowiedzi.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Amy …, „Ona” na 5 liter ADAMS
  Amy …, „Ona” na 3 litery ADA

  Amy …, „Ona” – pierwsza litera


  Pytanie „Amy …, „Ona”” posiada 2 odpowiedzi.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Amy …, „Ona” na A ADAMS
  Amy …, „Ona” na A ADA

  Amy Lou Adams – Amerykańska Aktorka

  Amy Lou Adams, urodzona 20 sierpnia 1974 w Vicenzy, to znana amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Zdobycie uznanie przyniosła jej różnorodność ról oraz liczne nagrody i nominacje, w tym pięć nominacji do Oscara i nagrody Złotego Globu.

  Życiorys

  Amy Adams jest córką Kathryn i Richarda Adamsa. Jej ojciec był wojskowym, co skutkowało wieloma podróżami w dzieciństwie. Rodzina osiedliła się na stałe w Kolorado, gdzie Adams dorastała. Początkowo związana z wspólnotą mormonów, jej rodzina porzuciła to wyznanie, gdy była jeszcze dzieckiem. Jej życie było pełne zmian, zwłaszcza po rozwodzie rodziców, który miał miejsce, gdy Amy miała 11 lat.

  Kariera Aktorska

  Amy Adams rozważała karierę tancerki, jednak ostatecznie zdecydowała się na aktorstwo. Jej przełomową rolą była postać Ashley w filmie „Świetlik”, za którą otrzymała nominację do Oscara. Od tego momentu zyskała uznanie i zagrała w wielu znaczących produkcjach, zdobywając liczne nagrody i nominacje.

  Życie Prywatne

  W 2001 roku Amy poznała Darrena Le Gallo, z którym od 2015 roku jest zamężna. Para ma córkę Avianę, urodzoną w 2010 roku.

  Nagrody i Nominacje

  Amy Adams zdobyła wiele nagród, w tym Złote Globy za role w filmach „American Hustle” i „Wielkie oczy”. Pięciokrotnie nominowana do Oscara, była również laureatką nagrody Critics’ Choice, BAFTA, i innych za występy w filmach takich jak „Świetlik”, „Fighter” czy „American Hustle”.

  Filmografia

  Amy Adams zagrała w wielu filmach, obejmując różnorodne role od komedii po dramaty, takie jak „Zaczarowana”, „Wątpliwość”, „Muppety”, czy „Arrival”. Jej wszechstronność aktorska znalazła uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności.

  Amy …, „Ona” to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: