Przejdź do treści

Śpiewała Złoty Pierścionek – krzyżówka


  Śpiewała Złoty Pierścionek

  ROLSKA

  Śpiewała Złoty Pierścionek – liczba liter


  Pytanie „Śpiewała Złoty Pierścionek” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Śpiewała Złoty Pierścionek na 6 liter ROLSKA

  Śpiewała Złoty Pierścionek – pierwsza litera


  Pytanie „Śpiewała Złoty Pierścionek” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Śpiewała Złoty Pierścionek na R ROLSKA

  Rena Rolska – Polska Ikona Estrady

  Debiut i Sukcesy

  Rena Rolska, właśc. Regina Rollinger-Jonkajtys, urodziła się 19 stycznia 1932 roku w Warszawie. Swoją karierę rozpoczęła w 1955 roku, debiutując podczas koncertu radiowej audycji „Zgaduj zgadula”. Jako solistka Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia pod dyrekcją Jana Cajmera zdobyła uznanie publiczności.

  Wyróżnienia i Międzynarodowe Podia

  W 1961 roku jej wykonanie piosenki „Piosenka prawdę Ci powie” przyniosło jej I nagrodę w konkursie na polską piosenkę. Występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’61 również przyniósł jej wyróżnienie. Rena Rolska wielokrotnie występowała na festiwalach w Opolu, zdobywając uznanie krytyków i fanów. Jej kariera estradowa obejmowała również koncerty w ZSRR, USA, Kanadzie, Belgii, Austrii, Mongolii i krajach demokracji ludowej.

  Przeboje Muzyczne i Filmowa Przygoda

  Rolska nie tylko zdobywała serca publiczności na estradzie, ale także zagrała w filmie „Sam pośród miasta” z 1965 roku. Jej repertuar muzyczny obejmował takie przeboje jak „Pocałuj mnie choć jeden raz”, „Serce na śniegu” czy „Zatańczmy tango”.

  Wyróżnienia i Odznaczenia

  Za swój wkład w kulturę i sztukę Rena Rolska została uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi w 1979 roku. Otrzymała także Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” w 2005 roku, a następnie Srebrny w 2015 roku.

  Śpiewała Złoty Pierścionek to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: