Przejdź do treści

… Lee Jones, Aktor – krzyżówka


  … Lee Jones, Aktor

  TOMMY

  … Lee Jones, Aktor – liczba liter


  Pytanie „… Lee Jones, Aktor” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  … Lee Jones, Aktor na 5 liter TOMMY

  … Lee Jones, Aktor – pierwsza litera


  Pytanie „… Lee Jones, Aktor” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  … Lee Jones, Aktor na T TOMMY

  Tommy Lee Jones: Trzykrotnie Wyróżniony Laureat

  Tommy Lee „Tom” Jones, urodzony 15 września 1946 roku w San Saba, to amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Jest laureatem Oscara i Złotego Globu, zdobytych za niezapomnianą rolę szeryfa Samuela Gerarda w thrillerze „Ścigany” (The Fugitive, 1993).

  Wczesne lata i Kariera Teatralna

  Tommy Lee Jones urodził się w Teksasie i dorastał w Midland. Ukończył prestiżową szkołę dla chłopców St. Mark’s School of Texas w Dallas, a następnie studiował na Uniwersytecie Harvarda. Jego kariera rozkwitła na Broadwayu, gdzie zadebiutował w sztuce „A Patriot for Me” i kontynuował występy w różnorodnych przedstawieniach teatralnych.

  Oskarowy Triumf i Inne Wspaniałe Role

  Jones zyskał sławę i uznanie dzięki roli szeryfa w „Ściganym,” za którą został uhonorowany Oscarem i Złotym Globem w 1994 roku. Jego wszechstronność aktorska objawia się w filmach takich jak „JFK” (1991), „Zacni kowboje” (1995), czy „Lincoln” (2012), za którą zdobył kolejną nominację do Oscara.

  Życie Prywatne i Dalsza Aktywność

  Jones, po trzech małżeństwach, ma dwójkę dzieci. Jego działalność artystyczna obejmuje również reżyserię, scenopisarstwo i produkcję filmową. Jest nie tylko utalentowanym aktorem, lecz także wszechstronnym artystą zaangażowanym w różnorodne dziedziny przemysłu filmowego.

  … Lee Jones, Aktor to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: