Przejdź do treści

Eric …, „Hulk” – krzyżówka


  Eric …, „Hulk”

  BANA

  Eric …, „Hulk” – liczba liter


  Pytanie „Eric …, „Hulk”” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Eric …, „Hulk” na 4 litery BANA

  Eric …, „Hulk” – pierwsza litera


  Pytanie „Eric …, „Hulk”” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Eric …, „Hulk” na B BANA

  Eric Bana: Wielostronny Talent z Australii

  Eric Bana, właśc. Eric Banadinović, urodził się 9 sierpnia 1968 w Melbourne, jako utalentowany australijski aktor, reżyser, scenarzysta oraz producent filmowy i telewizyjny.

  Wczesne Lata i Początki Kariery

  Bana dorastał na przedmieściach Melbourne, rozwijając swój talent komediowy, który został zauważony przez nauczycieli w szkole średniej. Po obejrzeniu filmu „Mad Max” zdecydował się na karierę aktorską, przenosząc się do Sydney, gdzie studiował aktorstwo w National Institute of Dramatic Art (NIDA). Jego debiutem na scenie była udział w programie dla komików amatorów, co zapoczątkowało jego ekscytującą karierę artystyczną.

  Osiągnięcia w Australijskim Show-Biznesie

  Eric Bana zdobył uznanie jako gospodarz komediowego serialu „Full Frontal,” gdzie znakomicie parodiował znane postaci, takie jak Arnold Schwarzenegger czy Tom Cruise. Jego kreacja przerażającego seryjnego mordercy w filmie „Chopper” przyniosła mu liczne nagrody i wyróżnienia.

  Przełom w Hollywood

  Eric Bana zyskał międzynarodową popularność rolą w filmie „Helikopter w ogniu” Ridleya Scotta oraz jako tytułowy bohater w „Hulk” Anga Lee. Jego wszechstronność aktorska widoczna była również w roli Hectora w „Troja” oraz w dramacie historycznym Stevena Spielberga, „Monachium.”

  Zdobywca Orderu Australii i Życie Prywatne

  W 2019 roku Eric Bana został uhonorowany Orderem Australii za wybitne zasługi dla teatru. Jego życie prywatne obejmuje małżeństwo z Rebeccą Gleeson, specjalistką od reklamy, z którą ma dwójkę dzieci. Aktor, reżyser, scenarzysta, producent i odznaczony artysta, Eric Bana, kontynuuje swoją fascynującą karierę na międzynarodowej scenie filmowej.

  Eric …, „Hulk” to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: