Przejdź do treści

Grecki Ser – krzyżówka


  Grecki Ser

  FETA

  Grecki Ser – liczba liter


  Pytanie „Grecki Ser” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Grecki Ser na 4 litery FETA

  Grecki Ser – pierwsza litera


  Pytanie „Grecki Ser” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Grecki Ser na F FETA

  FETA: Grecki Skarb w Świecie Serów

  Ser Feta, wywodzący się z Grecji, to prawdziwy skarb świata serów. Słowo „Feta” pochodzi od nowogreckiego φέτα, co oznacza „plaster”. Tradycyjnie produkuje się go nie tylko w Grecji, ale także w Albanii i Bułgarii.

  Tradycja i Skład

  Feta to ser produkowany z mieszanki pasteryzowanego mleka owczego i koziego (do 30% mieszanki). Odmówiono mu używania środków konserwujących czy koloryzujących. Ważnym elementem jest też okres dojrzewania, który musi trwać co najmniej 3 miesiące. W Grecji, prawne normy dotyczące technologii produkcji i kwalifikacji personelu podlegają częstej kontroli.

  Cecha Serów Miękkich

  Feta, zaliczana do grupy serów miękkich, charakteryzuje się zawartością tłuszczu na poziomie około 40%. Jest serem kruchym, który doskonale topi się w wysokiej temperaturze, nadając potrawom wyjątkowy smak i konsystencję.

  Ochrona Pochodzenia

  Od 14 października 2002 roku Feta posiada chronioną nazwę pochodzenia, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. Ser ten może być nazwany „Feta” tylko wtedy, gdy jest produkowany tradycyjnie, na określonych obszarach Grecji, z mleka owczego lub mieszanki mleka owczego i koziego. To oznaczenie ma na celu ochronę autentyczności i jakości tego wyjątkowego greckiego sera.

  Grecki Ser to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: