Przejdź do treści

Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci – krzyżówka


  Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci

  BRONSON

  Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci – liczba liter


  Pytanie „Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci na 7 liter BRONSON

  Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci – pierwsza litera


  Pytanie „Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci na B BRONSON

  Charles Bronson – Amerykańska Ikona Filmowa

  Charles Bronson, właśc. Charles Dennis Buchinsky, urodził się 3 listopada 1921 w Ehrenfeld k. Pittsburgha, jako amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Zdobywca Nagrody Henrietty dla najbardziej popularnego aktora filmowego na 29. ceremonii Złotych Globów w 1972 roku, oraz posiadacz gwiazdy w Alei Gwiazd w Los Angeles od grudnia 1980.

  Wczesne Lata i Początki Kariery

  Bronson urodził się w rodzinie emigrantów z Litwy jako dziewiąte dziecko. Jego ojciec, Walter Buchinski, był Tatarem lipkowskim, a matka, Mary Valinsky, pochodziła z rodziny litewskich imigrantów pracujących w kopalni antracytu. W młodości pracował w kopalni, ucząc się jednocześnie w biednej rodzinie. Podczas II wojny światowej służył jako strzelec pokładowy na Pacyfiku, odznaczony Orderem Purpurowego Serca.

  Kariera Aktorska i Zmiana Nazwiska

  Rozpoczął karierę aktorską w 1951 roku, zyskując popularność rolami w filmach takich jak „Siedmiu wspaniałych” (1960) i „Wielka ucieczka” (1963). Zmienił nazwisko na Bronson w okresie makkartyzmu, obawiając się negatywnych skojarzeń z rosyjskimi nazwiskami. Jego kariera rozwijała się w kierunku ról twardych mężczyzn, a szczególnym sukcesem była seria „Życzenie śmierci” (od lat 70.).

  Życie Prywatne i Zakończenie Kariery

  W ostatnich latach życia, u Bronsona pojawiły się objawy choroby Alzheimera. Zmarł 30 sierpnia 2003 w wieku 81 lat na zapalenie płuc w szpitalu Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Jego dorobek aktorski, zwłaszcza w gatunku filmów akcji, uczynił go trwałą ikoną kina amerykańskiego.

  Charles Grał W Filmie Życzenie Śmierci to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: