Przejdź do treści

Wysiłek Ponad Miarę – krzyżówka


  Wysiłek Ponad Miarę

  TYTANIZM

  Wysiłek Ponad Miarę – liczba liter


  Pytanie „Wysiłek Ponad Miarę” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Wysiłek Ponad Miarę na 8 liter TYTANIZM

  Wysiłek Ponad Miarę – pierwsza litera


  Pytanie „Wysiłek Ponad Miarę” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Wysiłek Ponad Miarę na T TYTANIZM

  Pierwsze Pokolenie Tytanów

  Tytani i tytanidy to bogowie z mitologii greckiej, należący do pierwszego pokolenia olbrzymów. Byli synami Uranosa i Gai, obejmując m.in. postacie takie jak Ofion, Hyperion, Japet, Kojos, Krios, Kronos, Okeanos. Córki tego pokolenia to m.in. Fojbe, Mnemosyne, Rea, Teja, Temida, Tetyda.

  Druga Generacja Tytanów i Tytanid

  Drugie pokolenie tytanów i tytanid obejmuje potomstwo pierwszego pokolenia, takie jak Astrajos, Pallas, Perses, Atlas, Epimeteusz, Menojtios, Prometeusz, Helios, Eos, Selene. Rodowody i relacje między nimi tworzą złożoną genealogię w mitologii greckiej.

  Bunt Przeciw Uranosowi

  Przerażony działaniami Tytanów, Uranos zamierzał ich wtrącić do Tartaru, podobnie jak uczynił to z hekatonchejrami i cyklopami. Jednak Gaja, matka Tytanów, sprzeciwiła się temu planowi. Kronos, jeden z Tytanów, zaatakował swojego ojca Uranosa, odcinając mu jądra i wrzucając je do morza.

  Przejęcie Władzy przez Kronosa

  Kronos, obawiając się przepowiedni, połykał swoje potomstwo, aż narodził się Zeus. Jednak dzięki podstępowi Zeusowi, Kronos wyrzucił połknięty kamień i potomstwo. Zeus i jego bracia wystąpili przeciwko Kronosowi i pozostałym Tytanom, zwyciężając ich i wtrącając do Tartaru.

  Wysiłek Ponad Miarę to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: