Przejdź do treści

„Martin …”, Powieść Jacka Londona – krzyżówka


  „Martin …”, Powieść Jacka Londona

  EDEN

  „Martin …”, Powieść Jacka Londona – liczba liter


  Pytanie „”Martin …”, Powieść Jacka Londona” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  „Martin …”, Powieść Jacka Londona na 4 litery EDEN

  „Martin …”, Powieść Jacka Londona – pierwsza litera


  Pytanie „”Martin …”, Powieść Jacka Londona” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  „Martin …”, Powieść Jacka Londona na E EDEN

  Początki i Zakochanie w Świecie Wyższych Sfer

  Bohaterstwo na Ulicach Oakland

  Martin Eden, młody marynarz, przypadkowo ratuje Artura Morse’a, syna prawnika, przed rabusiami. Zaproszony do domu ludzi z „wyższych sfer”, poznaje Ruth, siostrę Artura, w której zakochuje się bez pamięci. W tym momencie zaczyna się dla niego fascynująca, a jednocześnie trudna podróż ku wyższemu wykształceniu.

  Niezależność i Własna Edukacja

  Przeżycia Morskie i Walka o Wiedzę

  Mimo braku środków na studia, Martin postanawia zdobyć wykształcenie na własną rękę. Pracuje na morzu, a potem w pralni hotelowej, by zdobyć fundusze na książki i jedzenie. To jednak dopiero początek jego trudności, gdyż mimo wysiłków, redakcje w kraju odrzucają jego artykuły i opowiadania. Narzeczona go porzuca, a majątek ląduje w lombardzie.

  Sława i Bezsenność

  Początek Kariery Literackiej

  Martin, po wielu trudnościach, osiąga pewien sukces. Jego artykuły zaczynają być publikowane, a kariera literacka nabiera rozpędu. Jednak sława przynosi mu więcej cierpienia niż satysfakcji. Zdaje sobie sprawę, że utracił przyjaciół z klas niższych, a ludzie z wyższych sfer obchodzą go jedynie z powodu sukcesu. Odrzuca też Ruth, zdając sobie sprawę z pustki i hipokryzji świata, który go otacza.

  Upadek i Ostateczne Pożegnanie ze Światem

  Ostatnia Podróż na Tahiti

  Martin decyduje się na ostateczne pożegnanie ze światem. Pomimo zdobytej sławy, nie znajduje satysfakcji w życiu. Wypływa na rejs na Tahiti, lecz na statku decyduje się na dramatyczny krok. W nocy, nie zaznając już radości z sukcesu, skacze przez iluminator kabiny i tonie głęboko w morzu, zrywając się z udręki, jaką stało się dla niego życie.

  Podsumowanie Dzieła

  Martin Eden to historia pogoń za marzeniami, ceną sukcesu i ostatecznym rozczarowaniem. Jego życie stanowi nie tylko podróż literacką, lecz również psychologiczną, ukazującą tragizm osiągnięcia celu kosztem utraty samego siebie.

  „Martin …”, Powieść Jacka Londona to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: