Przejdź do treści

Autor Konopielki – krzyżówka


  Autor Konopielki

  REDLIŃSKI

  Autor Konopielki – liczba liter


  Pytanie „Autor Konopielki” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Autor Konopielki na 9 liter REDLIŃSKI

  Autor Konopielki – pierwsza litera


  Pytanie „Autor Konopielki” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Autor Konopielki na R REDLIŃSKI

  Życie i Początki Twórcze

  Edward Redliński, polski prozaik, scenarzysta i dramatopisarz, urodził się 1 maja 1940 we Frampolu koło Białegostoku. Pochodził z rodziny chłopskiej, a jego korzenie głęboko zakorzenione w tradycji wiejskiej stanowiły inspirację dla wielu jego dzieł. Ukończył studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Studium Dziennikarskie Uniwersytetu Warszawskiego, co zainicjowało jego karierę w dziedzinie literatury i dziennikarstwa.

  Twórczość Literacka

  Redliński zyskał uznanie jako autor groteskowo-realistycznych powieści i opowiadań, w których ukazywał konflikty między tradycyjną kulturą a postępującą nowoczesnością. Jego dzieła, takie jak „Konopielka” czy „Listy z Rabarbaru”, stanowią nie tylko literackie arcydzieła, ale także społeczne komentarze do przemian, jakie zaszły w Polsce po II wojnie światowej.

  Nagrody i Uznania

  Za swój wkład w literaturę Redliński zdobył wiele nagród, w tym trzy Nagrody im. Stanisława Piętaka oraz Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego. Jego prace, takie jak „Cud na Greenpoincie” czy „Debata, czyli bzik prezydencki”, zdobyły uznanie czytelników i krytyków, cementując jego miejsce jako wybitnego pisarza.

  Edward Redliński, przez lata swojej kariery, nie tylko dostarczał czytelnikom niezapomnianych dzieł literackich, ale również angażował się w społeczne dyskusje i refleksje na temat zmieniającej się rzeczywistości.

  Autor Konopielki to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: