Przejdź do treści

Słynna Plaża W Rio De Janeiro – krzyżówka


  Słynna Plaża W Rio De Janeiro

  COPACABANA

  Słynna Plaża W Rio De Janeiro – liczba liter


  Pytanie „Słynna Plaża W Rio De Janeiro” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Słynna Plaża W Rio De Janeiro na 10 liter COPACABANA

  Słynna Plaża W Rio De Janeiro – pierwsza litera


  Pytanie „Słynna Plaża W Rio De Janeiro” posiada 1 odpowiedź.

  Pytanie z krzyżówki Odpowiedź
  Słynna Plaża W Rio De Janeiro na C COPACABANA

  Historia i Pochodzenie Nazwy

  Copacabana, malownicza dzielnica Rio de Janeiro, słynie przede wszystkim ze swojej imponującej plaży, która sięga 4 kilometrów długości. Zamieszkiwana przez 400 000 ludzi, czyni ją jednym z najgęściej zaludnionych obszarów na świecie. Pierwotnie nosząca nazwę Sacopenapã, zmieniła swoją tożsamość w połowie XVIII wieku po zbudowaniu kaplicy zawierającej kopię obrazu Dziewicy z Copacabany. Oficjalne wcielenie dzielnicy do Rio de Janeiro miało miejsce 6 lutego 1842 roku.

  Plaża Copacabana: Miejsce Kultury i Rozrywki

  Plaża Copacabana, rozciągająca się od Posto Dois do Posto Seis, stanowi centralny punkt imprez kulturalnych i sportowych. To miejsce znanego festiwalu sylwestrowego oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Plażowej. Renomowani artyści, tak jak The Rolling Stones, Rod Stewart i Lenny Kravitz, występowali na Copacabanie. Promenada obfituje w luksusowe hotele, restauracje, bary i puby, tworząc wyjątkową atmosferę.

  Wydarzenia i Reputacja Światowej Skali

  Copacabana gościła wiele znaczących wydarzeń, takich jak brazylijska odsłona koncertów Live Earth w 2007 roku. W grze Driver 2 plaża Copacabana zyskała swoją wirtualną reprezentację. W lipcu 2013 roku, od 23 do 28 lipca, na tej samej plaży odbyły się 28. Światowe Dni Młodzieży, gromadząc niemal 3 miliony uczestników, a także papieża Franciszka, który dołączył do modlących się na Copacabanie 25 lipca.

  Słynna Plaża W Rio De Janeiro to nie jedyne hasło w naszej bazie!

  Sprawdź także: